postheadericon Proste kompozycje ze sztucznych kwiatów

Mówiąc o dekoracjach, które mogą ozdabiać groby naszych bliskich, na pewno na myśl przychodzą nam popularne wiązanki z chryzantem oraz kompozycje ze sztucznych kwiatów. Sztuczne kwiaty mają to do siebie, że można z nich tworzyć oryginalne stroiki całoroczne, które na cmentarzu przetrwają nie tylko jesień, ale i zimę.

O zaletach wiązanek ze sztucznych kwiatów chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Takie kompozycje można ustawiać w dowolnych miejscach, nie zamartwiając się o ich pielęgnację czy podlewanie. Stroiki ze sztucznych kwiatów świetnie pasują do większości wazonów, gdyż ich formowanie jest bardzo proste. Kwiaty można ze sobą dowolnie łączyć, uzyskując w ten sposób naprawdę piękne i miłe dla oczu wiązanki.

Dekorowanie grobów sztucznymi kwiatami jest bardzo popularne, zwłaszcza jesienną i zimową porą. Takie wiązanki prezentują się bardzo estetycznie, chociaż nie pachną, tak jak żywe rośliny. Sztuczne kwiaty są świetnym pomysłem na dekorowanie grobów tych zmarłych osób, których nie jesteśmy w stanie odwiedzać zbyt często, na przykład z powodu dzielących nad odległości od cmentarza.

Chociaż powszechnie sądzi się, że każdy sztuczny kwiat powinien zachować swój pierwotny wygląd nawet pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, to jednak nie do końca jest to prawdą. Istnieje wiele grup sztucznych roślin, które znakomicie nadają się na groby. Wśród nich najtrwalsze wydają się kwiaty wykonane z poliestru, lateksu oraz plastiku.

Proste kompozycje ze sztucznych kwiatów można tworzyć również samodzielnie, łącząc ze sobą różne rodzaje roślin. Najdroższe sztuczne kwiaty bardzo często posiadają specjalnie przycinane płatki, dzięki czemu takie rośliny jest dość trudno odróżnić od żywych. Materiałowe kwiaty z powodzeniem można zastępować również suszonymi roślinami, ale te nie będą już tak bardzo trwałe.

Najbardziej odporne na niekorzystne warunki pogodowe wydają się być kwiaty plastikowe i to właśnie z takich kwiatów najlepiej wyczarować piękną wiązankę na grób. Wcześniej oczywiście musimy zastanowić się nad odpowiednim wyborem rodzaju roślin. Pamiętajmy, że stroik ze sztucznych kwiatów nie powinien być zbyt jaskrawy i ekstrawagancki.

Do stworzenia prostego bukietu ze sztucznych kwiatów najlepiej sprawdzą się: sztuczne lilie, chryzantemy, goździki oraz róże. Jeśli chcemy, aby nasza wiązanka nabrała nieco ożywionego wyglądu, wówczas możemy do niej dodać gałązki drzew z zielonymi liśćmi bądź gałązki iglaków. Taką kompozycję można ułożyć w luźny bukiet bądź stworzyć z niej wieniec czy ładnie prezentujący się stroik. Sztucznymi kwiatami groby najlepiej dekorować w okresie jesiennym i zimowym.