postheadericon Wielkanocne bukiety i ozdoby

Zanim nadejdzie Wielkanoc, warto wcześniej pomyśleć o przygotowaniu świątecznej dekoracji na grób bliskiej osoby. Okres Wielkanocy to wyjątkowy czas, który kojarzy nam się z kolorowymi kwiatami, pisankami oraz wieloma znaczącymi symbolami. W odróżnieniu od stroików bożonarodzeniowych, dekoracje na Wielkanoc można tworzyć z żywych kwiatów.

Wielkanocny stroik na grób można przygotować chociażby z tulipanów, storczyków, irysów czy wielu innych kwiatów. Bardzo ładnie w połączeniu z zielenią będzie prezentować się także forsycja. Dzięki takim roślinom z całą pewnością uda nam się wprowadzić na grób nieco wiosennego klimatu.

Prostą kompozycję na Wielkanoc można oczywiście wykonać także z dodatkiem sztucznych kwiatów, zwłaszcza jeśli zależy nam, aby stroik był nieco trwalszą dekoracją. Wówczas można sięgnąć po sztuczne tulipany, żonkile oraz hiacynty. Nie najlepiej natomiast będzie prezentował się stroik, do którego stworzenia użyjemy zarówno sztucznych, jak i żywych kwiatów – takie zestawienie nie da zbyt ciekawego efektu.

Bazą do wykonania wielkanocnego stroika czy bukietu na grób może być sucha pianka florystyczna, która zapewni całej dekoracji odpowiednią stabilność. Taką piankę można bez obaw umieścić w ozdobnym wazonie czy w donicy, dzięki czemu całość nabierze estetycznego wyglądu. Jeśli chcemy ożywić nasz bukiet, wówczas warto w wiązankę kwiatów wpleść na przykład zielone gałązki bluszczu lub dodać kilka gałązek bazi.

Pomysłów na wielkanocne bukiety i ozdoby na grób jest tak naprawdę bardzo wiele. Wystarczy więc odrobina kreatywności, aby wyczarować oryginalny i jedyny w swoim rodzaju stroik na Wielkanoc. Co więcej, do tworzenia takich ozdób możemy wykorzystywać nie tylko kwiaty, ale i przedmioty, które przywodzą nam na myśl święta wielkanocne.

Ciekawie na nagrobnej płycie będzie prezentował się także stroik wykonany z kolorowych pisanek, zwłaszcza, że pisanki stanowią jeden z najważniejszych elementów tych wiosennych świąt. Z użyciem pisanek można wykonać chociażby efektowny bukiet, który będzie stanowił piękną dekorację grobu. Do tego celu wystarczy przygotować kilka pisanek, cienkie druciki, gąbkę florystyczną oraz doniczkę. Całość można dodatkowo udekorować ozdobnymi wstążeczkami i tasiemkami.

Wielkanocne stroiki będą wprowadzały na grobach naszych bliskich świąteczny klimat. Pamiętajmy jednak, że taka dekoracja musi być właściwie ustawiona. Ozdoba nie powinna zasłaniać pomnika, dlatego znajdźmy dla niej odpowiednie miejsce. Zbyt duże dekoracje nie będą prezentować się dobrze obok niewielkich płyt nagrobnych, więc kształt i wygląd stroika także ma duże znaczenie.