postheadericon Wzory wiosennych stroików

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Warto ten wyjątkowy czas zaakcentować na grobie zmarłej osoby, przygotowując wiosenny stroik. Taka dekoracja powinna być pełna kwiatów i pączków. W odróżnieniu od wiązanek ze sztucznych kwiatów, żywe rośliny sprawią, że grób nabierze wiosennego charakteru.

Do wykonania wiosennego stroika na grób można wykorzystać wiele różnego rodzaju kwiatów. Najpopularniejsze w tym okresie są takie rośliny, jak konwalie czy hiacynty, ale można sięgnąć także na przykład po przebiśniegi. Stroiki można tworzyć nie tylko z kwiatów, ale także z pierwszych wiosennych gałązek drzew i krzewów. Nasycone i żywe barwy kwiatów szczególnie ładnie będą prezentować się w połączeniu z wiosenną zielenią.

Dekoracja grobu na wiosnę powinna być utrzymana w kolorystyce nawiązującej do przyrody budzącej się do życia. Taki stroik może więc być stroikiem w tonacji zielono-żółtej bądź zielono-białej. Bardzo ładny efekt można uzyskać poprzez zestawienie barw kwiatów i roślin na zasadzie kontrastu. Pamiętajmy jednak, że taka wiosenna wiązanka na grób nie powinna być zbyt jaskrawa.

Wiosenne stroiki na groby można również tworzyć z goździków, zawilców czy na przykład z dodatkiem gałązek czereśni. Najprostsze stroiki są wykonywane z użyciem specjalnej gąbki florystycznej, którą można nabyć właściwie w każdym sklepie z artykułami florystycznymi. Gąbka posłuży nam do uzyskania stabilnej dekoracji. Wystarczy delikatnie wbić gałązki roślin w gąbkę, a następnie włożyć ją do ozdobnej donicy lub wazonu.

Wiosenną dekorację na grób można wykonać właściwie zupełnie samodzielnie, mając w ten sposób pewność, że nasz stroik będzie niepowtarzalny oraz jedyny w swoim rodzaju. Do dekoracji warto starannie wybrać gatunki kwiatów, gdyż to w głównej mierze od nich będzie uzależniona trwałość stroika. Wczesną wiosną mogą zdarzać się jeszcze przymrozki, więc stroik z takich kwiatów, jak tulipany czy konwalie, nie będzie stał zbyt długo na nagrobnej płycie.

Jeśli zależy nam na naprawdę oryginalnym i estetycznie prezentującym się stroiku wiosennym, pamiętajmy, że do jego stworzenia można wykorzystać nie tylko kwiaty i gałązki drzew. Jeśli chcemy zasłonić niekorzystne części takiej dekoracji, możemy sięgnąć na przykład po kamienie lub po zielony mech, który będzie tworzył idealny duet z wiosennymi kwiatami.

Przykładowe wzory wiosennych stroików można dzisiaj znaleźć w sieci, więc jeśli tylko szukamy inspiracji do stworzenia takiej dekoracji na grób, warto zajrzeć właśnie do Internetu.